Entertainment 

‌ලංකාවේ ජේශ්ඨ කලාකරුවෙක්ගේ ජිවිතය විකුණමින් මුදල් සොයානා සුනකයෙක්ට ලිපියක්

මේ වන විට අසහනකාරී සුනකයෙක් ශ්‍රි ලංකාවේ සිටිනා ජේයේෂ්ඨතම කාල කරුවෙක්ගෙ පෞද්ගලික ජිවිතයේ සිදුවීම් අලලමින් තුපහි ගීතයක් කර ඇත.එම ජේශ්ඨකලා කරුවාගේ ජිවිතයේ සිදුවන සිදුවීම් අපට කිසිලෙසකවත් වැඩක් නැත නමුත් ඔහු ශ්‍රි ලංකාවේ කලාව වෙනුවෙන් කර ඇති සේවාව අතිමහත්ය.ඔහු ලංකාවේ ගිත කලව වෙනුවෙන් කර ඇති මෙහ මෙතෙක් කියා නිමකල නොහැක.මෙම තුප්පහි විඩීයො කරනා අසහනකරයා හට මෙලෙස අගෞරව කරමින් හැසිරිමට තවත් ඉඩදිය යුතුද?සමහරුන් මේ අසහනකාරයට විරුද්ධව කටක් ඇරීමට බයය. සමහරුන් මේ අසහන කාරයා කුණුහරප විකුණා හම්බකරගත් සල්ලි වල යට වී අසහන කරයාගේ සපත්තු ලෙවකමින් සිටි කෙසේ වෙත මේ අසහන කාරයට තේරෙන භාශවෙන් පලකරන ලද ලිපියක් hamza haniffa මහතා විසින් facebook අඩවියේ පලකල ඇත මේ ඒ ලිපියයි

එක ගායකයෙක් ඉන්නවා, සොරි සොරි කතාව කියන්න කලින් බනින්න එපා. අපිත් මිනිස්සු. වරදිනවා. ගායකෙයි නෙවෙයි, අනුන්ගේ සින්දු ලක්ෂ 2ක, 3ක මුදලකට අරන් ට්‍රැක් එක පොඩි එඩිට් පාරක් දාලා, ඒ මැද්දට ” දිස් ඉස් ගොන්පාට්” වගේ කෑල්ලක් දාලා තමන්ගේ යුටියුබ් චැනල් එකේ සින්දු දාලා, තමන් විසින්ම තමන්ව ඉන්ටනැෂනල් ගායකයෙක් කියලා කියගාන්න පොරක් ඉන්නවා.

ඉතින් මේ ගායකයා ( හරි හරි ආයේ බනින්න එපා ඉතින් ), ඔව් මේ ගායකයා අද මියුසික් වීඩියෝ එකක් රිලීස් කරලා. හම්මේ. තාම නෙරලා නැති චුට්ටි කෙල්ලෝ කොල්ලෝ එහෙම උඩ දාගෙන ” අනේ ෂෝයි අයියා, මේක නම් පහරක්, යකෝ විකටර්ට රෙදි නෑ” වගේ කමෙන්ට්ස් දාලා. ඒ කමෙන්ට්ස් ගොඩක් දකිද්දී නම් මට හිතුනේ මේ ගායකයා විසින්ම මුදල් ගෙවලා ෆේක් ටිකකින් දාගත්තු කමෙන්ට්ස් වගේ.

ඉතින් මේ අසහයක ගායකයා, අපේ රටේ සංගීතය වෙනුවෙන් දෙයක් කරපු “වික්ටර් රත්නායකය” මහතාගේ කතාව තමයි ඔහුගේ මියුසික් වීඩියෝ එකට අරන් තියෙන්නේ. ඇත්තටම දැන් ඔය සින්දුව අහපු එකෙක් කියහන් ඒ තැනුවේ තිබ්බ කැල්ලක් ? ආ එකෙක් දන්නේ නෑ. ඒ කියන්නේ මං කියපු දේ හරි නේ. සින්දුව යනවා කොහේදෝ, මියුසික් වීඩියෝ එක යනවා කොහේදෝ.
ඉතින් මේ අසහනකාරයා දෙන්නේ නම් තව්සන් ටෝක්ස්. ආයේ සංස්කෘතික කඩන්න ඕන කියයි, ලංකාවේ තමයි මේ ලිංගික කේස් වලට බය කියයි, ඌ ලබ්බවල් දාහක් කියයි. සරලවම කිව්වොත් ඕකා මේ කොහේදෝ ඉන්න මටත් මදක් ගැහුවා නේ මේ ලඟදි අර 14,000 සීන් එකක් අල්ලන්. ආයේ මොන කතාද. මේ ගෝතයාට ඕන කාගේ හරි ජිවිතයක් විකුනලා හරි youtube views වලින් සල්ලි හම්බ කරන්න.

ආ තව දෙයක්, මු අපේ එකෙක්ට කෝල් කරලා කියාලා, හම්සාලා අපිට මඩ ගහන්නේ, අපි හම්සලාට අපේ හැම ඇඩ් එකම දෙන්නේ නැති නිසාලු. අනේ ඕයි, සිරාවටම ඌ එක්ක පොඩි කාලයක් මගේ පේජ් එකත් එක්ක මං එකඟතාවයකට පැමිණ සිටියා සහ, ඌ ඒකට ගෙව්වා. ඉතින් ඒ කාලේ ඉවර වුනහම මං මොකටද යකෝ නිකං උගේ වීඩියෝ share කරන්නේ ? අනික වැරැද්දක් විවේචනය කිරීමේ අයිතිය ඕනෑම පුරුවසියකුට හිමි දෙයක් නෙවේද ? අනික මු දුන්නෙත් රු.6000 යි. යකෝ අද කාලේ 6,000 න් පොල් ගෙඩි 60 ක් ගන්නත් බෑ. ඇයි ඉතින් ට්‍රාන්ස්පෝර්ට් වලට ගෙව්වම ත්‍රිවිල් එකටත් එක්ක රු,6100 ක් වත් යනවා.

ඉතින් මේ ඉන්ටනැෂනල් ගායකයා ඇත්තමට ලංකාවේ සංගීතයට දැනෙන්න මොකක්ද කලේ ? ආ ඔව් ඔව් ඉස්සර නම් එල සින්දු ටිකක් ගැහුවා. මොකද ඒ කාලේ මිනිහා වැඩිය ෆෙමස් නැහැ සහ,ඒ කාලේ මිනිහා කලේ රසිකයන් දඩයම් කිරීම. අපිත් දැලට පැටලුනා. තාමත් ඒ සින්දු අහනවා. ඉතින් දැන් ඌ එකක් දෙකක් හොඳට කරා කියලා ඌ තමයි පොර වෙන්නේ නැහැ. එහෙම බලද්දී ඉතින් MCG පිටියේ එදා මැතිව්ස් එක්ක අනික් පැත්තේ ඉඳලා ලසිත් මාලිංග අර්ධ ශතකයක් ලබා ගත්ත නිසා මාලිංගව ලංකා කණ්ඩායමේ ඕපන් එවන්න එපැයි ? ලොල්

දැන් සමහරු කියයි උඹලා සමාජෙය් හෙන ලොකු වැඩක් කළා වගේ ටෝක්ස් දෙන්න එපා කියලා. ඔව් ඔව්. ඒක ඇත්ත. අපි නම් සමාජෙට දැනෙනනැ ලොකු ලොකු දේවල් නම් කරලා නැහැ. හැබැයි ඌ උගේ වැඩේ කරගන්න වටේම බොරු කියනවා සහ ඕන කෙනෙක්ව විකුනනවා. මට පෞද්ගලිකවම ඒ දේ වෙලා තියන නිසයි මේ දේ කිව්වේ.

උඹලාගේ ජීවිතෙත් මොකක් හරි අවුලක් ඇවිල්ලා, වැරදිලා හරි ඒක සමාජගත වුනා නම්, මු අනිවා මාස 2ක් යන්න කලින් ඒකෙ කැල්ලක් දාලා මියුසික් වීඩියෝ එකක් හදලා, විව්ස් ගයි. එදාට උඹලා කවදාවත් දැකලා නැති උන්, ” අනේ ෂෝයි අයියා, මේක නම් පහරක්, යකෝ අරුට රෙදි නෑ” කියලා කමෙන්ට් දායි. අන්න එදාට තේරෙයි මං මේ අද කියන දේ. තමන්ට දෙයක් වෙද්දී තමයි වැඩියෙන්ම දැනෙන්නේ.

අනික උඹලා හිතන්න එපා මේ සමහර ෆේස්බුක් පිටු සහ වෙබ් සයිට් වලට උට බැනලා පෝස්ට් දැම්මහම ඇත්තටම උට බැනලා දානවා කියලා. ඌ ඒවා දාගන්නෙත් සල්ලි දීලා. නැත්තන් උන්ට වැඩක් නැද්ද බන් මුගේ දහජරාව සයිට් වලයි, පේජ් වලයි ගහන්න. අනික ඕකා පෝස්ට් දීලා අන්තිමට ඌ ම රිපෝට් කරනවා. එහෙම බඩුවක් මු. අනේ අපි නොදන්නා ඔයා.

මු හෙන පොරවගෙ හෙළුවෙන් ජිවත් වන උන්ව දාල, ලංකාවේ සෙක්ස් වලට ඉල්ලුම වැඩි නිසා, ඒ ක්ෂේශ්ත්‍රයේන් උගේ වැඩේ කරගන්නවා. මේකට ගොදුරු වෙන්නේ අනාගත පරම්පරාව මිසක් අපි නෙවේ. ඌ ලංකාවේම ඉන්න සල්ලිකාරයා වුනත් මට නම් ගානක් නැහැ. හැබැයි නිකං අනුන්ගේ ජීවතේ විහිළුවට ගන්න තුප්හිපැ වැඩ කරන්න එපා අයිසේ.

උපුටා ගැනීම අවසන්..

comments

Related posts

error: ‌වැඩක් බලාගත්තොත්...